Генетик

Турбота про Ваш сімейне щастя починається з візиту до лікаря-генетика!

Записатися на прийом
Врачи Диасервис

Генетик - це один з лікарів, звертатися до якого потрібно ще в період планування вагітності.

Який основне питання хвилює вагітну жінку?  Звичайно ж, чи народиться дитина повноцінним і здоровим. Відповіді на це питання пацієнтка отримує, в основному, від свого лікаря акушера-гінеколога, провідного вагітність. Але є ситуації, коли і акушер-гінеколог може виявитися в скрутному становищі, і не зуміє досить коректно пояснити виниклу проблему і дати правильну пораду вагітної. Тому виникла особлива спеціальність в медицині - клінічна генетика.
Чому необхідна консультація лікаря-генетика? Згідно зі статистикою, не менше 5% дітей народжується з спадковими захворюваннями і вродженими вадами розвитку. Від народження хворої дитини не застрахована жодна подружня пара і навіть у здорових батьків (на жаль) може народитися дитина з вродженим пороком або спадковим захворюванням. Проблема в тому, що завжди існує ймовірність появи "свіжих" мутацій в статевих клітинах батьків, "перетворення" нормальних генів в патологічні.
Лікар-генетик, що працює в акушерстві, вирішує три основні завдання:медико-генетичне консультування вагітних з визначенням прогнозу повноцінності майбутньої дитини, виділяє групу підвищеного ризику по народженню дитини з вродженою та спадковою патологією і рекомендує спеціальне обстеження - так звану пренатальну (допологову) діагностику аномалій розвитку плода.
В яких випадках консультація лікаря-генетика обов'язкове?

 • Якщо подружжя складаються в кровній спорідненості.
 • Якщо при плануванні вагітності вік жінки молодше 18 років або старше 35 років.
 • При безплідді (або раніше були несприятливі результати вагітності: мимовільний викидень, вагітність, мертвонародження).
 • Якщо у попереднього дитини або близького родича є вроджений порок розвитку, спадкове захворювання, затримка розумового, статевого або фізичного розвитку.
 • Якщо один з подружжя працює на шкідливому виробництві.
 • Якщо при цієї вагітності жінка перенесла гостре інфекційне захворювання або загострення хронічного захворювання; приймала лікарські препарати, алкоголь, наркотики; проводилось рентгенодіагностичне дослідження.
 • Якщо при вагітності виявлені відхилення в показниках УЗД; біохімічних маркерах патології плода - АФП (альфафетопротеин); ХГЧ (хоріонічний гонадотропін), НЕ - (некон'югований естріол), аналізах на інфекції.

Поєднання сучасного ультразвукового устаткування і фахівців високої кваліфікації, унікальною лабораторної та інвазивної претанальной (допологової) діагностики, дозволяють на медико-генетичної консультації:

 • Виявити вади розвитку або спадкові захворювання до народження дитини.
 • Встановити можливі причини безпліддя, вагітності, спонтанних викиднів.
 • Провести необхідні обстеження при плануванні дітонародження.
 • Визначити вплив на плід перенесених інфекційних захворювань, прийому лікарських препаратів, алкоголю, наркотиків.
 • Оцінити ймовірність впливу шкідливих факторів зовнішнього і виробничих факторів на спадковість і здоров'я майбутньої дитини.
 лікаря генетик
Група Код Послуга Вартість
Консультація лікаря для дорослих 933 Консультація генетика 420.00
Консультація лікаря для дорослих 934 Повторна консультація генетика 340.00

Данилова Ельвіра Георгіївна

Лікар генетик вищої категорії, головний експерт Департаменту охорони здоров'я Запорізької ОДА зі спеціальності "Медична генетика"

Додаткова освіта: педіатрія

Веде прийом в медичному центрі за адресою:

 • м. Запоріжжя, вул. Ладозька, 17а

Лікарський стаж з 1997 року

Виникли питання? Просто зателефонуйте нам      (067) 619 03 03