Дослідження виділень зіва на мікрофлору з одночасним визначенням чутливості до антибіотиків
Бак посів із зіву - це лабораторне мікробіологічне дослідження, що дозволяє, перш за все, визначити вид і особливості бактеріальних агентів, що викликали ту чи іншу патологічний стан. Крім того, в ході дослідження визначається кількісний і якісний склад патогенної або умовно патогенної флори.
Дане дослідження актуально для постановки уточненого діагнозу при захворюваннях ЛОР-органів, верхніх дихальних шляхів, абсцесах та інших патологій. Одночасно проводять аналіз досліджуваного матеріалу на чутливість до антибіотиків різних фармакологічних груп, що має визначальне значення при визначенні тактики лікування і виключає її неефективність.
Види мазків на мікрофлору
Існує кілька видів мазків на мікрофлору, кожен з яких має певну мету в діагностиці різних захворювань. Прийнято виділяти:
- мікроскопічні дослідження виділень зіва;
- дослідження, спрямовані на визначення чутливості до антибактеріальної терапії.
У будь-якому мазку визначається умовно-патогенна мікрофлора, але якщо її кількісний склад не перевищує фізіологічної норми, то це не має діагностичного значення.
Бак посів із зіву - ціна від 295.00 грн.
* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03
підготовка
Бак посів зіву: методика проведення дослідження
Взяття матеріалу для досліджень мазків на мікрофлору проводять натщесерце. Також можна проводити забір матеріалу через 2-3 години після того, як пацієнт в останній раз брав їжу або пиття.
Звертаємо увагу, що перед проведенням забору матеріалу для досліджень не слід полоскати горло, так як це може вплинути на результати бак посіву!
показання
Серед показань до проведення можна відзначити наступні:
- бак посів із зіву з метою визначення етіологічної причини виникла патології;
- бак посів із зіву у дитини, контактного з тих чи інших інфекційних захворювань;
- необхідність визначення чутливості збудника до антибактеріальних лікарських засобів;
- вагітність;
- профілактичні дослідження при прийомі на роботу;
- оцінка ефективності лікування амбулаторних хворих або хворих, які перебувають на лікуванні в стаціонарі.