Аналіз на трихінельоз (anti-Trichinella spiralis IgG)
Trichinella (трихінели) - це рід паразитичних круглих черв'яків. Кілька їх видів небезпечні для людини.
Трихінели паразитують на людині і на багатьох тварин (свинях, ведмедів, щурах, лисиць та ін.). При цьому в м'язах інфікованої тварини присутні личинки трихінел (у вигляді цист). Якщо людина з'їсть таке м'ясо, то може заразитися трихінельозом. Як правило, найбільш небезпечна свинина і м'ясо диких тварин.
Щоб запобігти зараженню, необхідно ретельно готувати м'ясо. При температурі кипіння води, 100 ° C, трихінели гарантовано гинуть. Однак важливо стежити, щоб продукти прогрівалися цілком (і зовні, і всередині).
Тварини теж інфікуються, поїдаючи м'ясо. Тому трихінельоз в основному зустрічається у хижаків. Свині часто заражаються, контактуючи з щурами.
Личинки трихінел у м'ясі оточені щільною капсулою, яка називається циста. Коли цисти потрапляють в шлунок, під дією шлункового соку їх оболонки розчиняються. Личинки звільняються, проникають в тонкий кишечник і через 1-2 дня перетворюються на дорослих статевозрілих черв'яків.
Після спарювання самки виробляють нове покоління личинок, які проходять через стінку кишки і розносяться по всьому організму. Усередині скелетних м'язів личинки окружаются капсулою, яка потім просочується солями кальцію і твердне (перетворюється на цисти). Тоді вже цисти зберігаються в м'язах необмежено довго і чекають наступного господаря.
Самі дорослі особини не живуть в кишечнику постійно. Самці гинуть після спарювання, а самки зникають через 3-5 тижнів після зараження (завдяки імунної відповіді організму).
Тяжкість захворювання залежить від кількості трихінел, які потрапили в організм людини. Часто, якщо паразитів було небагато, проявляється мало симптомів.
Трихінельоз протікає в дві стадії. Для першої характерні ознаки кишкового розладу: помірні болі в животі, нудота, діарея. Вони з'являються в перші дні після зараження і зникають через 10 днів (або раніше). Саме в цей час в тонкому кишечнику починається розвиток личинок трихінел.
Симптоми другій стадії з'являються через 2-3 тижні після зараження і зберігаються кілька тижнів. У цей час личинки розносяться по всьому тілу, що порушує роботу судин і м'язів. Це може супроводжуватися м'язовими болями, підвищеною температурою, слабкістю, набряками (на обличчі, зокрема навколо очей), червоними крапками під нігтями або в очах.
Іноді трихінели ушкоджують серцевий м'яз, що викликає болі в серці, тахікардію. Порушення роботи нервової системи виникає в рідкісних випадках, при сильному зараженні.
З другого тижня після зараження в крові збільшується число еозинофілів (еозинофільних лейкоцитів) і підвищується концентрація ферментів м'язової тканини (креатинкінази, лактатдегідрогенази).
У деяких випадках для діагностики трихінельозу використовують біопсію м'язів. Якщо трихінел багато, під мікроскопом можна виявити їх цисти.
Після того як трихінели потрапляють в організм людини, він починає з ними боротися. Один із способів боротьби - вироблення антитіл (спеціальних білків імуноглобулінів). Існує п'ять основних типів імуноглобулінів: IgG, IgM, IgE, IgA і IgD.
IgE - це антитіла, які беруть участь в імунній відповіді проти паразитичних черв'яків. Вони з'являються на ранній стадії після зараження трихинеллами. Однак відзначені випадки трихінельозу, коли аналіз на IgE виявлявся негативним. Тому антитіла цього типу не годяться для діагностики.
Найбільш придатними антитілами є IgG. Вони присутні в крові в найбільшій кількості (в порівнянні з іншими типами імуноглобулінів). При трихінельозі IgG можна виявити в крові через 12-60 днів після зараження (чим сильніше зараження, тим раніше з'являються антитіла). Рівень IgG залишається високим довгий час (місяці і роки).
Вартість аналізу на трихінельоз (anti-Trichinella spiralis IgG) - від 230.00 грн.
* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03
Показання до призначення:
- проявляються симптоми хвороби,
- підвищена кількість еозинофілів,
- підвищений рівень деяких м'язових ферментів,
- хвора людина вживав в їжу напівсире м'ясо.
Симптоми захворювання в перші 10 днів:
- болі в животі,
- нудота,
- діарея.
Симптоми трихінельозу через 2-3 тижні після зараження:
- м'язові болі,
- підвищена температура, слабкість,
- набряки (на обличчі, зокрема навколо очей),
- червоні точки під нігтями або на поверхні очей.
негативний результат
- Трихінельозу немає.
- Недавня інфекція. Якщо зараження відбулося нещодавно (1-2 тижні тому), то рівень антитіл може бути ще занадто низьким, так що їх не вдалося виявити. В цьому випадку потрібно повторити аналіз пізніше. Якщо і при повторному аналізі IgG відсутні, то діагноз «трихінельоз» слід виключити.
Позитивний результат
- Трихінельоз.
- Хибнопозитивний результат. До нього можуть приводити інші паразитарні інфекції. При необхідності діагноз уточнюють за допомогою інших методів (імуноблоту, біопсії м'язів).