Аналіз на герпес (anti-HSV IgG скринінг)

• Термін виконання: 1 робочий день.
• Де можна здати: Даний аналіз Ви можете здати в будь-якому медичному офісі Діасервіс.
 


Опис
Антитіла класу G до вірусу простого герпесу 1 і 2 типів (ВПГ, HSV), що свідчать про попередню або поточної інфекції вірусом простого герпесу 1 або 2 типів.
Функції. Антитіла класу G виробляються в період хронічної інфекції вірусом простого герпесу першого або другого типу.
Особливості інфекції.
Генітальний герпес викликають дві різні, але споріднені форми вірусу Herpes simplex (простий герпес), відомі як вірус герпесу типу 1 (ВПГ-1) - він частіше викликає "лихоманку" на губах - і вірус герпесу типу 2 (ВПГ-2). Найчастіше причиною поразки геніталій є другий тип. Але і захворювання губ, викликане вірусом I типу, поступово може перейти і на інші слизові, в тому числі, і на статеві органи. Зараження може відбутися в результаті безпосереднього контакту з інфікованими статевими органами при статевих зносинах, при терті статевих органів один об одного, при орапьно-генітальний контакті, анальному статевому акті або орально-анальному контакті. І навіть - від хворого статевого партнера, у якого зовнішні ознаки хвороби поки відсутні.

Загальною властивістю перерахованих вірусів є постійна присутність в організмі людини, з моменту інфікування. Вірус може знаходитися в "сплячому" або активному стані і не залишає організм навіть під впливом лікарських препаратів. Манифестное прояв будь-герпетичної інфекції свідчить про зниження імунітету.

Вірус простого герпесу (Herpes simplex) першого типу надзвичайно поширений. Первинне інфікування відбувається, в більшості випадків, в дошкільному віці. Надалі ймовірність зараження різко падає. Типовий прояв інфекції - "застуда" на губах. Однак при оральних контактах можливе ураження геніталій. Внутрішні органи уражаються тільки при значному зниженні імунітету.

Для генітального герпесу характерна поява на статевих органах скупчень дрібних хворобливих бульбашок. Незабаром вони лопаються, залишаючи дрібні ранки. У чоловіків бульбашки утворюються найчастіше на статевому члені, іноді в сечівнику і прямій кишці. У жінок - зазвичай на статевих губах, рідше в шийці матки або в анальної області. Через 1-3 тижні захворювання як би проходить. Але вірус проникає в нервові волокна і продовжує існувати, зачаївшись в крижовому відділі спинного мозку. У багатьох хворих генітальний герпес дає рецидиви хвороби. Вони виникають з різною частотою - від одного разу на місяць до одного разу на кілька років. Їх провокують інші хвороби, неприємності, і навіть просто перегрівання на сонці.

Вірус генітального герпесу Herpes simplex 2 типу вражає, переважно, покривні тканини (епітелій) шийки матки у жінок і статевого члена у чоловіків, викликаючи біль, свербіння, поява прозорих бульбашок (везикул) на місці яких утворюються ерозії / виразки. Однак при оральних контактах можливе ураження покривної тканини губ і ротової порожнини.

У вагітних: вірус може проникнути через плаценту в плід і викликати у нього вроджені дефекти. Герпес може викликати також самовільний аборт або передчасні пологи. Але особливо вірогідна небезпека зараження плода в процесі пологів, при проходженні через шийку матки і піхву при первинній або рецидивуючої генітальної інфекції у матері. Таке зараження на 50% підвищує смертність новонароджених або розвиток у них важких ушкоджень головного мозку або очей. При цьому певний ризик інфікування плода існує навіть в тих випадках, коли у матері на час пологів відсутні будь-які симптоми генітального герпесу. Дитина може заразитися і після народження, якщо у матері або у батька є поразки, в роті, або отримати вірус з материнським молоком.

Вірус простого герпесу типу II, мабуть, пов'язаний з раком шийки матки і раком піхви і підвищує сприйнятливість до ВІЛ-інфекції, що викликає СНІД! У відповідь на впровадження ВПГ в організмі починається продукція специфічних імуноглобулінів класу М (IgM). У крові їх можна визначити на 4-6 день після інфікування. Вони досягають максимального значення на 15-20 добу. З 10-14 дня починається продукція специфічних IgG, трохи пізніше - IgA

IgM і IgA зберігаються в організмі людини недовго (1-2 місяці), IgG - протягом усього життя (серопозитивность). Діагностичне значення при первинній інфекції вірусом герпесу має виявлення IgM і / або чотирикратне збільшення титрів специфічних імуноглобулінів G (IgG) у парних сироватках крові, отриманих від хворої з інтервалом в 10-12 днів. Рецидивуючий герпес зазвичай протікає на тлі високих показників IgG, що свідчать про постійну антигенної стимуляції організму. Поява IgM у таких пацієнтів є ознакою загострення хвороби.

 

ВАЖЛИВО! HSV-інфекція входить до групи TORCH-інфекцій (назва утворена початковими буквами в латинських назвах - Toxoplasma, Rubella, Cytomegalovirus, Herpes), що вважаються потенційно небезпечними для розвитку дитини. В ідеальному випадку проконсультуватися з лікарем і пройти лабораторне обстеження на TORCH-інфекції жінці потрібно за 2-3 місяці до запланованої вагітності, оскільки в цьому випадку буде можливість зробити відповідні лікувальні або профілактичні заходи, а також при необхідності в майбутньому порівняти отримані результати досліджень до вагітності з результатами обстежень під час вагітності.

Вартість аналізу на герпес (anti-HSV IgG скринінг) - від 150.00 грн.

* Вказана ціна, дійсна тільки для м.Запоріжжя. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

 Підготовка до аналізу:

Між останнім прийомом їжі і взяттям крові проходить не менше 8 годин (бажано - не менше 12 годин). Сік, чай, кава (тим більше з цукром) - не допускаються. Можна пити воду.


Показання до призначення аналізу:
• Підготовка до вагітності (рекомендується обом партнерам);
• Ознаки внутрішньоутробної інфекції, фето-плацентарна недостатність;
• Віч інфекція;
• Імунодефіцитні стану;
• Диференціальна діагностика урогенітальних інфекцій;
• Бульбашкові герпетиформний висипання.

Підвищення рівня:
• Хронічна інфекція. Підвищення титру антитіл більш ніж на 30% при повторних дослідженнях свідчить про активацію інфекції, зниження титру антитіл відповідає позитивній динаміці;
• Внутрішньоутробна інфекція можлива, при цьому її ймовірність не відома (якщо дослідження вперше виконано під час вагітності) або не висока (якщо дослідження до вагітності виявляли присутність anti-HSV-IgG).
В межах референсних значень:
• відсутність хронічної інфекції вірусом герпесу першого і / або другого типу;
• Гостра інфекція не виключена, але малоймовірна;
• У випадку, коли не знайдено гостра інфекція, внутрішньоутробна інфекція вірусом простого герпесу виключається.