Аналіз на ПСА (простат-специфічний антиген) вільний

• Термін виконання: 1 робочий день. Даний аналіз ви можете здати в режимі експрес-аналіз (результат видається через 2,5 години після доставки крові в лабораторію по телефону або в центральному офісі лабораторії).
• Де можна здати: Даний аналіз Ви можете здати в будь-якому медичному офісі Діасервіс.


Опис
Фізіологічний екскреторної продукт передміхурової залози.
Функції.
Глікопротеїн з молекулярною масою 34 000Да. Володіє ензимної (протеазной) активністю, зменшуючи в'язкість сперми. Міститься в цитоплазмі епітеліальних клітин проток простати.

ПСА виявляється в тканини нормальної простати, аденомі і метастазах раку простати, простатичної соку і насіннєвий плазмі, але не присутній в інших нормальних або пухлинних тканинах людини. Період напіврозпаду становить 4 доби.

У сироватці крові простатспецифічний антиген міститься в двох формах - вільної та зв'язаної з різними антіпротеазамі. Зміст вільної форми (f-PSA) складає близько 10% від загальної кількості ПСА.

Велика частина ПСА (90%) пов'язана з альфа 1 антіхімотріпсіна і доступна для лабораторного визначення. Невелика частина антигену простати пов'язана з альфа 2-макроглобуліном і недоступна для дослідження звичайними методами, т. К. Молекула ПСА знаходиться всередині комплексу. Вільна і зв'язана фракції складають загальний ПСА.

Зміст загального ПСА в нормі збільшується з віком, однак, не повинно перевищувати 4 нг / мл. Для уточнення діагнозу в разі підозри на рак простати проводять розрахунок співвідношення вільної та загальної фракції ПСА:

Вільний ПСА х 100%
Загальний ПСА

Вимірювання вільного ПСА і визначення співвідношення «вільний ПСА / загальний ПСА» особливо важливо в разі невеликого підвищення загального ПСА в межах від 4,0 до 10,0 нг / мл, в концентраціях, близьких до верхньої межі референсних значень. При доброякісної гіперплазії простати співвідношення вільної фракції і загального іммунореактівногопростатспеціфіческого антигену становить понад 15%.

Наростаючі або стійко підвищені концентрації ПСА, що визначаються в ході спостереження за хворим, свідчать про пухлинному рості та неефективності терапії або хірургічного втручання. Навпаки, зниження величин ПСА, яке визначається в ході спостереження за хворим, свідчить про позитивний терапевтичному ефекті.

Значення загального ПСА вище 30 нг / мл, як правило, свідчить про наявність злоякісного новоутворення. У хворих з вираженим раком простати і метастазами відзначена концентрація 1 000 нг / мл і вище.

При моніторингу лікування більш доцільно зіставляти концентрацію ПСА з попередніми показаннями концентрації в сироватці даного пацієнта, а не з референсними значеннями.

Дослідження вмісту вільного ПСА призначається додатково до визначення загального ПСА в разі потреби розрахувати співвідношення фракції вільного і загального ПСА.

Вартість аналізу на ПСА (простат-специфічний антиген) вільний - від 250.00 грн

* Вказана ціна, дійсна тільки для м.Запоріжжя. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

 Підготовка до аналізу:

Аналіз слід проводити до або не раніше ніж через 6 - 7 днів після масажу або пальцевого ректального обстеження простати, трансректального УЗД, біопсії, лазерної терапії, ергометрії, цисто- і колоноскопії, і після будь-яких інших механічних впливів на простату.

Показання до призначення аналізу:
• Моніторинг перебігу захворювання, доклінічна діагностика метастазування і оцінка ефективності проведеної терапії карциноми простати.
• Моніторинг стану пацієнтів з гіпертрофією простати, в цілях, як можна більш раннього виявлення карциноми простати.
• Скринінгове обстеження чоловіків старше 50 років, виявлення динаміки рівня ПСА.

Рівень ПСА підвищений при:
1. Рак передміхурової залози (близько 80% випадків);
2. Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (невелике підвищення);
3. Запалення або інфекція в простаті;
4. Ішемія або інфаркт простати;
5. Еякуляція напередодні дослідження;
6. Хірургічне втручання, травма або біопсія передміхурової залози.