Аналіз крові на цукор (Глюкоза натще і з навантаженням через 2 години)

• Термін виконання: 1 робочий день.
Де можна здати: 

медичні центри "Діасервіс" в г. Запорожье за ​​адресами:

- вул. Михайла Гончаренка, 15

- вул. Козака Бабури, 9

- вул. Ладозька, 17а

- вул. Звенигородська, 1

- вул. Новокузнецька, 31

- вул. Авраменко, 13

- вул. Поштова, 165

- вул. Павлокічкасская, 11/12

- вул. Європейська, 4

вул. Верхня, 7

Умови підготовки до тесту - глюкоза з навантаженням 2-х годинна
N.B.! Пацієнт повинен мати результати рівня глюкози крові (не більше ніж за 10 днів до здачі даного дослідження необхідно здати аналіз Глюкоза) - дослідження проводиться при нормальному рівні глікемії: в плазмі <7 ммоль / л, в капілярної крові <6,1 мм / л

Методика проведення ГТТ

Після першого взяття крові обстежуваний приймає всередину 75 г глюкози в 250 мл води протягом 5 хвилин (діти 1,75 г на 1 кг маси тіла). При провдення проби у огрядних осіб глюкозу додають з розрахунку 1 г на 1 кг маси тіла, але не більше 100 м для попередження нудоти до розчину глюкози бажано додати лимонну кислоту. Після прийому глюкози роблять забір крові через 2 години.

опис

Діагноз цукрового діабету ставиться на підставі повторно підтверджує підвищення рівня глюкози в крові, взятої натщесерце, вище діагностичного порогу (7 ммоль / л). У частини пацієнтів деякі ознаки дозволяють запідозрити початкову або приховану форму порушення обміну вуглеводів. До таких ознак належать помірне підвищення концентрації глюкози натще (нижче діагностичного порогу діабету), епізодична поява глюкози в сечі без підвищення рівня глюкози натще, симптоми діабету без зареєстрованого гіперглікемії або глюкозурії, поява глюкози в сечі на тлі вагітності, тиреотоксикозу, захворювань печінки або інфекцій, нейропатія або ретинопатія неясного походження.

Всмоктування в кров глюкози стимулює секрецію інсуліну підшлунковою залозою, що призводить до поглинання глюкози тканинами і зниження рівня глюкози крові вже через 2 години після навантаження. У здорових людей рівень глюкози через 2 години після навантаження глюкозою буває менше 7,8 ммоль / л, у людей з цукровим діабетом - більш 11,1 ммоль / л. Проміжні значення позначають як порушення толерантності до глюкози або «предиабет».

Порушення толерантності до глюкози пояснюється комбінованим порушенням секреції інсуліну і зниженням чутливості тканин (підвищеної резистентністю) до інсуліну. Рівень глюкози натще при порушенні толерантності до глюкози може бути нормальним або слабо підвищеним. У частини людей з порушенням толерантності до глюкози вона може згодом відновитися до норми (приблизно в 30% спостережень), але цей стан може зберігатися, а у людей з порушенням толерантності до глюкози існує високий ризик посилення порушень вуглеводного обміну, перехід цих порушень в діабет типу 2.

Порушення толерантності до глюкози, крім того, часто обумовлене комплексом взаємопов'язаних факторів ризику серцево-судинних захворювань (підвищений артеріальний тиск, високий холестерин і високий рівень ліпопротеїнів низької щільності, низький холестерин ліпопротеїдів високої щільності), які визначають як «метаболічний синдром» або «синдром резистентності до інсуліну », або« синдром X ». При виявленні порушення толерантності до глюкози певні заходи можуть допомогти запобігти наростанню порушень вуглеводного обміну: підвищена фізична активність, зниження ваги (маси тіла), здорова збалансована дієта.

Вартість аналізу крові на цукор - від 150.00 грн.

* Вказана ціна, дійсна тільки для м.Запоріжжя. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

Підготовка до аналізу:

обстежувані протягом не менше трьох днів до проби повинні дотримуватися звичайного режиму харчування (з вмістом вуглеводів> 125-150 г на добу) і дотримуватися звичних фізичних навантажень;

- дослідження проводять вранці натщесерце після нічного голодування протягом 10-14 годин (в цей час не можна палити і приймати алкоголь);

- під час проведення проби пацієнт повинен спокійно лежати або сидіти, не курити, не переохолоджуватися і не займатися фізичним навантаженням;

- тест не рекомендується проводити після і під час стресових впливів, виснажують захворювань, після операцій і пологів, при запальних процесах, алкогольному цирозі печінки, гепатитах, під час менструацій, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту з порушенням всмоктування глюкози;

- перед проведенням тесту необхідно виключити лікувальні процедури і прийом ліків (адреналіну, глюкокортикоїдів, контрацептивів, кофеїну, сечогінних таізідного ряду, психотропних засобів і антидепресантів).

Показання до призначення аналізу:
• Надмірна вага (маса тіла).
• Атеросклероз.
• Артеріальна гіпертензія.
• Подагра.
• Близькі родичі хворих на цукровий діабет.
• Жінки, у яких були викидні, передчасні пологи, дуже великі новонароджені або діти з вадами розвитку, мертвонародження новонароджені, цукровий діабет під час вагітності.
• Метаболічний синдром.
• Хронічні захворювання печінки.
• Полікістоз яєчників.
• Нейропатії неясної етіології.
• Тривалий прийом діуретиків, глюкокортикоїдів, синтетичних естрогенів.
• Хронічний пародонтоз і фурункульоз

Помилково негативні результати:
• нормальний рівень глікемії, обумовлений порушенням всмоктування глюкози або як наслідок великого фізичного навантаження напередодні дослідження.
Хибнопозитивний результат:
• постільний режим під час навантаження;
завищення показника при визначенні глюкози в капілярної крові деякими методами через попадання в пробу дезінфікуючих засобів, що містять алкоголь.