Аналіз на Ферритин

• Термін виконання: 1 робочий день.
Де можна здати: Даний аналіз Ви можете здати в будь-якому медичному офісі Діасервіс.


Опис
Ферритин є розчинним, легко мобілізуються депо заліза в організмі людини.
Функції. Це універсальна форма депонування заліза, причому одна молекула феритину здатна утримувати у внутрішній порожнині до 4500 атомів заліза у вигляді комплексу гідроксиду і фосфатів. Концентрація феритину в сироватці 1 нг / мл (мкг / л) еквівалентна 8 мг (143 мкмоль) заліза в організмі. У той же час він захищає організм від токсичної дії заліза, зберігаючи його в окисленому трехвалентном стані, нездатну каталізувати продукцію вільних радикалів. Ферритин переважно знаходиться в клітинах, де найбільш інтенсивно проходять процеси синтезу, дозрівання і деградації еритроцитів, - це клітини печінки, селезінки, червоного кісткового мозку і ретикулоцити. У невеликих кількостях Ферритин присутній в плазмі людини, куди потрапляє в результаті активної секреції і руйнування клітин,
Феррітінгепатоцітов і макрофагів ретикулоендотеліальної системи служить резервом заліза для синтезу гемоглобіну - в розчинній, нетоксичного, біологічно доступній формі. В результаті полімеризації розчинної феритину утворюється частково депротеінізований нерозчинний у водних розчинах гемосидерин, з якого залізо звільняється набагато повільніше. Ферритин сироватки містить 20-25% заліза; його концентрація - хороший показник запасів заліза у здорових людей і при дефіциті заліза. Неправильно забрана кров з гемолізом викликає помилкове завищення результату внаслідок звільнення феритину з еритроцитів.
Зміст феритину в сироватці і плазмі крові варіює в залежності від різних фізіологічних і патологічних станів. Рівень феритину у новонароджених трохи підвищений, до шести місяців його вміст у крові знижується до 30 нг / мл, а потім протягом пубертатного періоду підвищується і досягає дорослого рівня після статевого дозрівання. Під час вагітності рівень феритину може знижуватися поступово, на 50% до 20-му тижні, на 70% в третьому триместрі вагітності. Значення медіани, так само, як і варіабельність рівнів феритину в сироватці підвищуються з віком у дорослих. При станах з надлишком заліза і деяких хронічних захворюваннях ферритин сироватки не дозволяє точно оцінити запаси заліза.
Визначення концентрації феритину важливо для диференціальної діагностики залізодефіцитної анемії та анемії хронічних захворювань (анемії, що супроводжує інфекційні, ревматичні і пухлинні захворювання). Одним з основних механізмів анемії хронічних захворювань є перерозподіл заліза в клітини макрофагальної системи, активується при запальних (інфекційних і неінфекційних) або пухлинних процесах. Залізо накопичується в макрофагах у вигляді феритину, перенесення його від феритину до трансферрину порушується, що тягне за собою зниження рівня сироваткового заліза. У цих умовах помилковий діагноз залізодефіцитної анемії і призначення препаратів заліза (парентерально) може привести до розвитку вторинного гемосидерозу і збільшенню положення хворого.
В умовах запалення рівень феритину підвищується, так як феритин є одним з острофазних білків, при цьому концентрація заліза в сироватці крові знижена, так як ретикуло-ендотеліальні клітини використовують для продукції феритину залізо, що вивільняється з транспортних білків. У перерахованих умовах кореляція між запасами заліза і рівнем феритину в сироватці може зберігатися, але зі зрушенням до більш високих значень. Проте, якщо у пацієнта дійсно є дефіцит заліза, острофазних підвищення трансферину не буває значним.
Хоча виснаження запасів заліза в організмі є єдиною причиною зниження рівня феритину в сироватці, підвищений рівень даного білка спостерігається не тільки при надлишку запасів заліза, але також при некторих інших станах: порушення функції печінки, запальних захворюваннях. При онкопатології, особливо пухлинних і метастатичних ураженнях кісткового мозку, феритин служить своєрідним пухлинним маркером лейкемії, хвороби Ходжкіна і деяких інших злоякісних захворюваннях. У цих випадках підвищений рівень може бути наслідком вивільнення феритину з пошкоджених клітин печінки, уповільненої кліренсу феритину з плазми, синтезу феритину пухлинними клітинами або збільшення запасів заліза, індукованого неефективним еритропоезу.

Вартість аналізу на Ферритин - від 240.00 грн.

* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

Підготовка до аналізу:

Між останнім прийомом їжі і взяттям крові проходить не менше 8 годин (бажано - не менше 12 годин). Сік, чай, кава (тим більше з цукром) - не допускаються. Можна пити воду.

 

Показання до призначення аналізу:
• Диференціальна діагностика анемій.
• Диференціальна діагностика Поліцитемія.
• Підозра на гемохроматоз.
• Хронічні інфекційні та запальні захворювання.

Підвищення значень:

1. Надлишок заліза при гемохроматозі;
2. Патологія печінки (в т.ч. алкогольний гепатит);
3. Гострий лімфобластний та мієлобластний лейкоз;
4. Гострі та хронічні інфекційно-запальні захворювання (остеомієліт, легеневі інфекції, опіки, системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит);
5. Лімфогранулематоз;
6. Рак молочної залози;
7. Голодування;
8. Прийом оральних контрацептивів.

Зниження рівня феритину:
1. Дефіцит заліза (залізодефіцитна анемія);
2. Целіакія.