Коагулограма (протромбіновий час, МНО, протромбін по Квіку, АЧТЧ, фібриноген, тромбіновий час)

Термін виконання : 1 робочий день.

Де можна здати : Даний аналіз Ви можете здати в будь-якому медичному офісі Діасервіс в г. Запорожье.

 

опис:

Коагулограма - це набір показників крові, що вказує на процес згортання. Оскільки згортання несе захисну функцію, тобто забезпечує нормальний гемостаз, аналіз має другу назву - гемостазиограмма, коагуляційний гемостаз. Хоча система згортання не єдиний механізм підтримки організму. Первинний гемостаз забезпечується тромбоцитами і властивостями судин.

Процес згортання крові складається з декількох етапів. На першому етапі при механічному або хімічному ушкодженні стінки кровоносної судини виділяється особлива речовина - тромбопластин, що запускає реакції згортання. Другий етап полягає в активації факторів згортання - спеціальних білків, в нормі завжди присутніх в крові, які забезпечують утворення тромбу в місці пошкодження судинної стінки. Третій етап - активація тромбіном (природним компонентом системи згортання крові, який утворюється в організмі з протромбіну) неактивного білка фібриногену, перетворення його в активний фібрин, який становить основу згустку. У мережах фібрину "заплутуються" тромбоцити і інші формені елементи крові, тромбоцити скорочують згусток, спресовують його і утворюють зрілий тромб, який закриває дефект судинної стінки.
На противагу системі згортання в організмі працює протизгортальна система. Злагоджена робота цих систем дозволяє підтримувати нормальний стан крові.

Вартість Коагулограми - від 300.00 грн.

* Вказана ціна, дійсна тільки для м.Запоріжжя. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03




Натщесерце, не менше ніж через 8 год (!) Після останнього прийому їжі. Бажано брати кров в ранкові години. Необхідно виключити підвищені психо-емоційні та фізичні навантаження. Глюкоза в узятій пробі крові продовжує споживатися клітинами крові (еритроцитами, лейкоцитами - особливо при високій кількості лейкоцитів). Тому необхідно відокремити плазму (сироватку) від клітин не пізніш як через 2 години після взяття проби або використовувати пробірки з інгібіторами гліколізу. При недотриманні цих умов можуть спостерігатися помилково занижені результати.

  • якщо у людини явні ознаки частих кровотеч, синці на шкірі від найменших ударів;
  • при підготовці до оперативного лікування;
  • при захворюваннях печінки, серця і судин;
  • для дослідження причин поразки імунної механізму захисту;
  • для контролю над станом вагітної жінки.
     

Підвищення згортання (гіперкоагуляція) веде до тромбоутворення при кровотечі, але може викликати патологію у вигляді тромбозів і тромбоемболії.
Зниження (гіпокоагуляція) спостерігається при кровотечах, але використовується підконтрольне для лікування тромбозів.