Аналіз на Фолієву кислоту

Фолієва кислота є вітаміном, які беруть участь в процесі кровотворення.
Вона являє собою комплекс з параамінобензойноїкислоти, птерину, а також залишків глутамінової кислоти. Джерелом вітаміну є мікрофлора, яка населяє кишечник. Фолієва кислота надходить в організм частково з їжею (наприклад, з такими продуктами, як борошно грубого помелу, спаржа, салат-латук, шпинат і ряд інших).
Фолієва кислота є кофактором ряду ензимів, які беруть участь в утворенні пуринових і піримідинових основ, синтезі нуклеїнових кислот (ДНК, РНК), в утворенні деяких амінокислот, білків, в метаболізмі холіну.
Фолієва кислота має велике значення в процесах клітинного ділення, бере участь в процесі з'єднання гема і білкової групи в молекулі гемоглобіну і міоглобіну. Вітамін активізує різні паростки гемопоезу (кровотворення), тобто еритропоез (утворення еритроцитів), лейкопоез (утворення лейкоцитів), тромбоцитопоез (освіта тромбоцитів), процеси регенерації в різних органах і тканинах. Крім того, описано ноотропну дію вітаміну, а також онкопротекторное і антиатеросклеротическое. Зміст фолієвої кислоти в крові може бути показником надходження її в організм з їжею. 
Дефіцит фолієвої кислоти надає гальмує вплив на кровотворення в відношенні, зокрема, переходу його мегалобластической фази в нормобластическую. Результатом цього є розвиток так званої мегалобластична анемії (зі збільшеним об'ємом еритроцитів). У дітей з недостатністю фолієвої кислоти, крім цього, може відзначатися затримка в наборі маси тіла (гіпотрофія), порушення в дозріванні слизової шлунково-кишкового тракту, шкіри, що може служити фоном для появи запальних процесів в кишечнику, розвитку попрілостей, а також затримки психомоторного розвитку.
Недостатність фолієвої кислоти в організмі вагітних жінок може бути тригерним фактором в проблемі невиношування, відшарування плаценти (часткової, повної), спонтанного аборту, мертвонародження. Дефіцит вітаміну в цьому періоді щодо плода також може підвищувати ризик розвитку у нього вроджених вад, як наприклад, дефектів нервової трубки, водянки головного мозку, вродженого відсутності головного мозку, мозкових гриж та інших. Ризик затримки розумового розвитку дитини також збільшується. Місцем депонування деяких кількостей фолієвої кислоти є, зокрема, печінку, проте запаси її тут порівняно невеликі. Внаслідок цього недостатність її може проявитися протягом одного місяця після того, як надходження вітаміну в організм було припинено. Терміни розвитку анемії кілька більш тривалі - близько 4 місяців.

Вартість аналізу Фолієва кислота - від 240.00 грн.

* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

Напередодні дослідження рекомендується не переїдати. Прийом води не обмежується. Аналіз здається на голодний шлунок. Після останнього прийому їжі перед дослідженням рекомендується дотримання інтервалу, що становить від 8 до 14 годин.

  • Діагностика і диференціальна діагностика макроцитарних анемій.
  • Діагностика порушень з боку крові (анемії і лейкопенії), викликаних хіміотерапією або променевою терапією.

 

овишеніе рівня фолієвої кислоти:

  1. вегетаріанська дієта;
  2. пернициозная анемія (дефіцит вітаміну В12);
  3. захворювання дистального відділу тонкої кишки;
  4. синдром приводить петлі.
Зниження рівня фолієвої кислоти:

недостатнє надходження з їжею або порушення всмоктування:
  1. недолік фолієвої кислоти в раціоні харчування;
  2. анорексія;
  3. алкоголізм;
  4. порушення всмоктування при синдромі мальабсорбції, целіакії, спру, ентериті, резекції шлунка і кишечника;
  5. прийом препаратів, що порушують всмоктування фолієвої кислоти (аспірину, протисудомних препаратів, естрогенів, нитрофуранов, пероральних контрацептивів, антацидів, холестираміну, сульфасалазина) і її антагоністів (триметоприму, метотрексату, азатиоприна, азидотимидина).
підвищене споживання або втрата при нормальному надходженні з їжею:
  1. вагітність, лактація;
  2. періоди інтенсивного росту;
  3. похилий вік;
  4. лихоманка, септичні стани;
  5. гемолітичні анемії;
  6. злоякісні пухлини;
  7. гіпертиреоз у дітей;
  8. мієлопроліферативні захворювання;
  9. сідеробластіческой анемія;
  10. захворювання печінки;
  11. хронічний гемодіаліз.